Dom Studencki T-9 -dla małżeństw

Jedyny w swoim rodzaju jest Dom Studencki T-9 „Atol” przeznaczony dla małżeństw studenckich. Akademik usytuowany jest 5 km od Kampusu Głównego, bezpośredni dojazd jest zapewniony przez linię tramwajową nr 2 oraz autobus pospieszny linii D. Dom Studencki składa się z 45 samodzielnych pokoi mieszkalnych wyposażonych w łazienki i aneksy kuchenne. To komfortowe rozwiązanie jest niezbędne, w szczególności dla studentów posiadających dzieci. Budynek jest dostoswany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zainstalowanie platformy wewnętrznej i dostosowanie jednego pokoju do poruszania się osoby na wózku. W Akademiku T-9 jest również usytuowane Studenckie Centrum Kultury Muzycznej Politechniki Wrocławskiej, w którym siedzibę mają: Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej oraz Chór Kameralny Politechniki Wrocławskiej „Consonanza”. Studenci zamieszkują akademik całorocznie.

Alina Ceglarska – kierownik Domu Studencki T-9
e-mail: alina.ceglarska@pwr.edu.pl