Dom Studencki T-6 „Alcatraz”

Dom Studencki T-6 „Alcatraz” swoją nazwę zawdzięcza układowi drzwi wejściowych umożliwiającemu bardzo dokładną weryfikację osób wchodzących do akademika. Akademik jest usytuowany w starej kamienicy poddanej kapitalnemu remontowi w latach 90 poprzedniego wieku. Oddalony od „Kampusu Głównego” o ok. 1 km/15 minut spacerem. Układ funkcjonalny pozostał w formie używanej w XX wieku polegający na zastosowaniu centralnego korytarza z którego można wejść do pokoi mieszkalnych (1,2 i 3 osobowych) oraz kuchni i łazienek. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada podjazd oraz windę wewnętrzną do IV kondygnacji. Studenci w pokojach mają do swojej dyspozycji meble oraz niewielki aneks kuchenny wyposażony w lodówkę oraz miejsce do przygotowywania podstawowych posiłków na zimno. Dom Studencki zapewniają kołdrę, koc i poduszkę. Pościel należy przywieźć ze sobą, przy zakwaterowaniu studenci otrzymują koce.

Mieszkańcy zobowiązani są do samodzielnego sprzątania zajmowanych pokoi.
Do dyspozycji mieszkańców są również pomieszczenia wspólne, takie jak: sala telewizyjna, pokój nauki, sala gier. Dla miłośników muzyki, którzy udowodnią posiadanie niezbędnych umiejętności, udostępnione jest pianino.

Irena Podgórna – kierownik Domu Studencki T-4 i T-6
e-mail: irena.podgorna@pwr.edu.pl