Dom Studencki T-2 „TELEMIK”

Dom Studencki T-2 „Telemik” położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie kampusu Politechniki Wrocławskiej. Niewątpliwym atutem jest możliwość dojścia na Uczelnię w ciągu 10 minut. Akademik przeznaczony jest dla 200 mieszkańców. Jest to jeden z najstarszych Domów Studenckich Politechniki Wrocławskiej wybudowany w latach 60 ubiegłego wieku.

Budynek posiada trzy kondygnacje mieszkalne, pokoje najczęściej 3 osobowe, kuchnie i łazienki ogólnodostępne dla mieszkańców na korytarzu. Na każdym piętrze są dwie kuchnie, dwie łazienki dla około 30 osób oraz pralnia wyposażona w pralki oraz suszarki kondensacyjne. Budynek nie posiada windy i nie jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Studenci w pokojach mieszkalnych mają do swojej dyspozycji niezbędne meble do mieszkania oraz niewielki aneks kuchenny wyposażony w lodówkę oraz miejsce do przygotowywania podstawowych posiłków. Mieszkańcy zobowiązani są do samodzielnego sprzątania zajmowanych pokoi.

Akademik T-2 ceniony jest za niepowtarzalną atmosferę wspólnoty studenckiej, wynikającej ze stosunkowo niedużej ilości mieszkańców i częstych kontaktów. Akademik T-2 nie zapewnia pościeli – należy przywieźć ją ze sobą, przy zakwaterowaniu studenci otrzymują koce.

Do dyspozycji mieszkańców są również pomieszczenia wspólne, takie jak: sala telewizyjna, pokój nauki, sala gier oraz klub studencki, w którym mogą być organizowane imprezy dla mieszkańców. Prężnie działająca Rada Mieszkańców nie pozwoli na nudę. Dla miłośników muzyki, którzy udowodnią posiadanie niezbędnych umiejętności, udostępnione jest pianino. Na terenie akademika znajduje się boisko do piłki siatkowej i koszykówki. W podziemiach budynku działają organizacje studenckie oraz zespół muzyczny.

Klaudia Augustyniak – kierownik Domu Studenckiego T-2 i T-3
e-mail: klaudia.augustyniak@pwr.edu.pl