Dom Studencki T-17 „Ikar”

W Domu Studenckim T-17 dostępne są pokoje jedno- i dwuosobowe. Dwa pokoje tworzą moduł. W każdym module mieszkalnym znajduje się lodówka oraz łazienka. Studenci zobowiązani są do samodzielnego sprzątania zajmowanego pokoju oraz modułu.
Budynek składa się z 10-ciu pięter i jest wyposażony w trzy windy. Na potrzeby osób z problemami z poruszaniem się dostępna jest widna zjeżdżająca do poziomu przyziemia. Na piętrze znajduje się 12 modułów (24 pokoje) dla łącznie 48 studentów. Ponadto na każdym piętrze dostępna jest ogólnodostępna kuchnia.
Budynek przeszedł gruntowny remont po, którym został oddany do użytku w 2019 r.
W przyziemiu znajduje się płatna pralnia wyposażona w pralki i suszarki dla całego budynku.
W akademiku zamontowane są liczniki energii elektrycznej oraz ciepłej i zimnej wody. Opłata składa się z dwóch części: części stałej czyli czynszu oraz części zmiennej wynikającej z faktycznego zużycia prądu i wody w danym module.
Akademik posiada szybką sieć komputerową z łączem internetowym a na parterze budynku zlokalizowana jest sala TV. Na zewnętrzną budynku pod schodami wejściowymi dostępna jest dla mieszkańców rowerowania.
Kampus Wittiga posiada dodatkowo parkingi dla mieszkańców, dwa boiska do koszykówki oraz boisko do piłki siatkowej. Na terenie Kampusu znajduje się również sklep spożywczy oraz dwa bankomaty PKO i BZ WBK. Dodatkowym atutem osiedla Wittiga jest jego położenie w pięknej, spokojnej i pełnej atrakcji dzielnicy Biskupin.

Anna Sobieska – kierownik Domu Studencki T-17
e-mail: anna.sobieska@pwr.edu.pl