Szanowni Państwo, Drogie Studentki i Drodzy Studenci,

wszyscy zdajemy sobie sprawę z obecnej, trudnej sytuacji związanej z obowiązującym w naszym kraju, a więc również we Wrocławiu, stanie epidemii. Bieżące dane epidemiologiczne wskazują na, to że stan zagrożenia nie minął. Chciałbym, aby wszyscy studenci byli bezpieczni i mogli bezpiecznie przebywać w budynkach Uczelni. Dotyczy to również domów studenckich.

Z tego powodu JM Rektor razem z Kolegium Rektorskim podjęli decyzje o wstrzymaniu zakwaterowania nowych osób w domach studenckich oraz o zakazie odwiedzin przez osoby niebędące mieszkańcami domów studenckich [ZW 42/2020 z dnia 28 maja 2020 r.]. Jednak, ze względu na kontynuację niezbędnych w cyklu kształcenia zajęć, w uzasadnionych przypadkach mogę podjąć decyzję o zakwaterowaniu.

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu zakwaterowania w domach studenckich wprowadziłem następujące zasady:

1. studenci obecnie zakwaterowani w domach studenckich, mieszkają w nich do czasu obowiązywania umowy.
  2. studenci mogą zostać zakwaterowani zgodnie z zasadami i kolejnością wskazaną w par. 9 „Zasad Funkcjonowania Domów Studenckich Politechniki Wrocławskiej”, ze względu na:
    • na ważne i trudne sytuacje życiowe;
    • realizację obowiązkowych kursów i wymagających bezpośredniego udziału studenta w zajęciach, tj. laboratoriów, realizacji badań na potrzeby pracy dyplomowej,
    • konieczność bezpośredniego udziału w obronie pracy dyplomowej.
  3. w uzasadnionych przypadkach mogą zostać zakwaterowane osoby, które współpracują z Politechniką Wrocławska w ramach: projektów, umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej na rzecz Uczelni.

Wniosek o zakwaterowanie w okresie: czerwiec – wrzesień 2020 r. student składa w formie formalnego podania do Prorektora ds. Studenckich Politechniki Wrocławskiej w formie papierowej lub zdalnej [drogą poczty elektronicznej wyłącznie z adresu studenckiego domeny https://s.student.pwr.edu.pl/ na adres Prorektor.Lamperski@pwr.edu.pl]. Podanie musi zawierać szczegółowy opis sytuacji oraz uzasadnienie. Informacje zostaną zweryfikowane w dziekanatach lub innych komórkach organizacyjnych Uczelni. Następnie zostanie zweryfikowana dostępność miejsc w domach studenckich z zachowaniem wymogów sanitarnych [jedna osoba mieszkająca w jednym pokoju, dostęp do wspólnej łazienki dla max. 2 osób i inne].

Po uzyskaniu wszystkich informacji Prorektor ds. Studenckich podejmuje decyzję niezwłocznie, a następnie student jest informowany o niej bezpośrednio za pośrednictwem poczty studenckiej. Decyzję pozytywne będą podejmowane tylko w przypadkach wyjątkowych i uzasadnionych, z okresem obowiązywania w ściśle określonym terminie, bez możliwości automatycznego przedłużenia możliwości zakwaterowania.

W wyżej opisanym okresie funkcjonowania domów studenckich obowiązują następujące stawki opłat:

1. opłata za 1 dobę zakwaterowania wynosi 50 zł [w zakresie od 1 dnia do 6 dni pobytu];
  2. opłata za tydzień zakwaterowania wynosi 300 zł;
  3. opłata za 30 dni zakwaterowania wynosi 1000 zł;
  4. w przypadku, gdy student zamierza mieszkać w domach studenckich ponad tydzień, algorytm obliczania opłaty jest następujący: opłata za tydzień + opłata za każdy dzień pobytu np. podanie dotyczy zakwaterowania na 18 dni; opłata wynosi 2 x 300 zł [2 tygodnie] + 4 x 50 zł [4 dni].

Student po uzyskaniu zgody Prorektora ds. studenckich dokonuje opłaty za cały okres pobytu [dane do przelewu: Politechnika Wrocławska, Wyb. Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław; nr rachunku: 03 1090 2402 0000 0001 3128 5288 tytułem „opłata czynsz, imię i nazwisko studenta, nr albumu]. Następnie drukuje potwierdzenie wpłaty i przedstawia je w domu studenckim w momencie zakwaterowania.

Student, który nie posiada łącznie: pozytywnej decyzji Prorektora ds. Studenckich o zakwaterowaniu w danym domu studenckim i wydrukowanego potwierdzenia wpłaty za pobyt w domu studenckim, nie zostanie dopuszczony do zakwaterowania.

Zasady obowiązują od dnia 08 czerwca 2020 r.

Prorektor ds. studenckich Politechniki Wrocławskiej