Poniższa informacja dotyczy wszystkich studentów Politechniki Wrocławskiej (w tym studentów cudzoziemców, za wyjątkiem uczestników wymian studenckich).

Uprzejmie informujemy, że dnia 1 maja 2018 roku rozpocznie się przyjmowanie wniosków o miejsce w domach studenckich Politechniki Wrocławskiej na rok akademicki 2018/2019. Złożony w systemie Edukacja.CL wniosek należy wydrukować, podpisać a następnie dostarczyć do Działu Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów (bud. C-13 pok. 1.01) w godzinach otwarcia wraz z ew. dodatkową dokumentacją (np. dokumentacją dochodową). Termin przyjmowania podań mija dnia 31 maja 2018 roku o godzinie 15:00 (termin dostarczania wniosków do Działu).

Zasady punktowej oceny sytuacji studenta jak i inne dokumenty związane z zasadami zamieszkiwania w domach studenckich Politechniki Wrocławskiej dostępne są pod adresem http://prs.pwr.edu.pl/?page_id=582. Studenci I semestru, studiów II stopnia, którzy ukończyli I stopień studiów na innej niż Politechnika uczelni winni są udokumentować swoje wyniki w nauce (np. ksero suplementu do dyplomu). Przypominamy, że średnia ocen uwzględniana we wniosku to średnia ważona za semestr zimowy 2017/2018!!!

Studenci ostatniego roku (niezależnie od stopnia studiów), którzy aktualnie zamieszkują domy studenckie nie składają podań o miejsce w domu studenckim. Mają oni prawo do zamieszkiwania do dnia egzaminu dyplomowego, nie dłużej jednak niż do 15 lipca br.

Warunkiem przyjęcia i rozpatrzenia wniosku studentów ostatniego roku jest dołączenia zaświadczenia z dziekanatu o kontynuacji nauki w semestrze zimowym 2018/2019.

Osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, które ze względu na stan swojego zdrowia powinny zamieszkiwać w pokoju jednoosobowym (w tym osoby wymagające zamieszkiwania z opiekunem) muszą dołączyć do wniosku pismo skierowane do Prorektora ds. Studenckich z prośbą o przydzielenie pokoju, wraz z uzasadnieniem konieczności samodzielnego zamieszkiwania (zamieszkiwania z opiekunem) oraz dokumentację potwierdzającą podniesione w piśmie argumenty (np. kserokopia orzeczenia o stopniu niepełnosprawności). Wnioski te w pierwszej kolejności zostaną rozpatrzone pod kątem przydziału zwykłej promesy do domu studenckiego (wyniki czerwiec 2018 roku), a następnie w ramach rezerwy Prorektora ds. Studenckich zostaną rozpatrzone pod kątem przydziału do pokoju jednoosobowego (wyniki wrzesień 2018 roku).

Pragniemy przypomnieć, iż punkty za kontynuację zamieszkiwania przysługują osobom, które w chwili składania wniosku zamieszkują w jednym z domów studenckich naszej Uczelni.

Osoby pobierające w chwili składania wniosku stypendium socjalne otrzymują punkty za sytuację materialną bez konieczności dołączania dodatkowych dokumentów. Osoby, które chcą otrzymać punkty z tytułu sytuacji materialnej, a które nie pobierają na PWr w chwili składania wniosku stypendium socjalnego winne są dołączyć do wniosku komplet dokumentów przewidziany przez regulamin pomocy materialnej dla studentów PWr.

Osoby wnioskujące o przydział promesy do domu studenckiego dla małżeństw wraz z wnioskiem zobowiązane są do dostarczenia: 1) kserokopii odpisu aktu małżeństwa / zaświadczeniu o planowanym terminie zawarcia związku małżeńskiego (nie później niż 30 września) i/lub 2) kserokopii odpisu aktu urodzenia dziecka / karty ciąży i/lub 3) zaświadczenie o pobieraniu nauki przez współmałżonka. Wnioski bez dokumentów wymienionych w punkcie 1 i/lub 2 nie będą rozpatrywane.

Wyniki rozdziału miejsc zostaną ogłoszone do dnia 15 czerwca 2017 roku. Szczegółowe informacje dotyczące wyników (np. informacja o przydzielonym domu studenckim) będą dostępne w systemie Edukacja.CL (w szczegółach rozstrzygnięcia).

UWAGA!!! Informacje dotyczące m.in. kaucji, terminów kwaterunku czy nawet utraty promesy będą wysyłane na pocztę studencką (https://s.student.pwr.edu.pl/) dlatego zachęcamy do regularnego sprawdzania otrzymywanych wiadomości.

Informacje o rozdziale miejsc dla kandydatów na studia zostaną ogłoszone w późniejszym terminie (po ogłoszeniu wyników I rekrutacji).

Zespół Działu Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów