Niniejsza informacja dotyczy jedynie rozdziału miejsc w DST-22, budynki T-7 i T-14 podlegają osobnej administracji i w celu uzyskania informacji o możliwości kwaterunku należy się kontaktować bezpośrednio z administracją tych obiektów.

Począwszy od lipca 2017 roku miejscem zakwaterowania doktorantów są piętra I – V w Domu Studenckim T-22. W ramach budynku istnieje możliwość otrzymania przydziału całego pokoju lub modułu (wyłącznie dla rodzin z dziećmi).

Od dnia 13 czerwca do dnia 30 czerwca br. (w przypadku uczestników II rekrutacji termin przyjmowania wniosków mija 22 września) zbierane będą wnioski o zakwaterowanie w domach studenckich PWr.

Wnioski dostępne są na stronie http://www.doktoranci.pwr.wroc.pl/ w zakładce „Moje studium” > „Zaświadczenia i wnioski”.

W górnej części wniosku należy wybrać jedną z opcji zakwaterowania: pokój/pokój małżeński/moduł rodzinny. Opcja „miejsce w pokoju” przestaje obowiązywać.

Do wniosku o pokój małżeński należy dołączyć kserokopię aktu małżeństwa/zaświadczenia o wyznaczonym terminie ślubu (termin nie może być późniejszy niż 30 września br.).
W przypadku osób wnioskujących o moduł rodzinny wniosek należy uzupełnić o dokumenty przewidziane dla wniosków o pokój małżeński oraz kserokopie odpisu aktu urodzenia dziecka. Obowiązek dołączenia kopii powyższych dokumentów dotyczy wszystkich osób.

Wypełniony wniosek należy dostarczyć do Działu Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów do dnia 30 czerwca br. bud. C-13, p. 1.01 (w przypadku uczestników II rekrutacji termin przyjmowania wniosków mija 22 września). W celu uniknięcia ew. problemów wynikających ze zbyt późnego przesłania wniosku, prosimy o nie odkładanie tego na ostatnią chwilę.

Wnioski wysyłane drogą elektroniczną nie będą uwzględniane.

Istnieje możliwość wysłania wniosku drogą pocztową na adres umieszczony na końcu informacji. Na potrzeby niniejszego rozdziału miejsc, znaczenie ma data wpłynięcia a nie wysłania podania.

Miejsca rozdzielane będą do całkowitego wykorzystania miejsc. W przypadku większej liczby chętnych znaczenie będzie miał termin złożenia podania.

W odniesieniu do osób z niepełnosprawnością, które wymagają zakwaterowania w pokojach przystosowanych do ich indywidualnych potrzeb istnieje możliwość zakwaterowania w innym domu studenckim, posiadającym odpowiednie pokoje. Konieczność zakwaterowania w takim pokoju musi być zgłoszona i udokumentowana wraz z wnioskiem o miejsce.

W celu ułatwienia przebiegu procesu zbierania wniosków potwierdzenie pobierania nauki przez Dział Nauczania zostanie dokonane zbiorowo po zakończeniu przyjmowania wniosków (czyt. nie ma potrzeby uzyskiwania indywidualnych potwierdzeń na wnioskach).

Rezerwacja pokoi możliwa będzie po zakończeniu procesu przyznawania miejsc
w administracji budynku. Dane kontaktowe ukażą się na stronie www.prs.pwr.edu.pl.

W indywidualnych przypadkach decyzję podejmuje Prorektor ds. Studenckich.

Dział Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów

Politechnika Wrocławska